menu

Botswana

Botswana je vnitrozemským státem jižní Afriky, na jejímž  území se nachází vyprahlá savana Kalahari a jedno z nejpřitažlivějších míst celé Afriky, delta řeky Okavango. Na západě hraničí s Namibií, jižní hranici sdílí s Jihoafrickou republikou. Zatímco má nejmenší hustotu obyvatel na světě, může se pochlubit největší koncentrací slonů na světě - asi 150 000 slonů. 36% celkové rozlohy Botswany je národním parkem, lidé jsou tu přátelští a kriminalita tu skoro vůbec neexistuje. V Botswaně se klade důraz na dodržování malého počtu turistů tak, aby příroda zůstala zachována ve svém původním stavu a v porovnání s jinými safari destinacemi si zde lze ještě zakusit pocit jedinečnosti a divočiny.

delta řeky Okavango

Delta řeky Okavango  je každý rok během období sucha zaplavena miliony zvířat, která v bezodtokových pánvích přežívají a chrání svá mláďata. Během několika dnů zde můžete vidět všechny zástupce takzvané Velké pětky – lva, černého nosorožce, leoparda, afrického slona a kapského buvola. Safari v deltě Okavango s plavbou na loďkách ukáže je naprosto jedinečným zážitkem, obrovské množství vodních kanálů je lemováno obrovskými trávami, které poskytují útočiště nespočetnému množství druhů ptáků. Na ostrůvcích mezi kanály můžete spatřit slony, lvy, gepardy a různé druhy antilop. Okavango je naprosto jedinečná oblast, kterou nikde jinde na světě neuvidíte a poskytuje zcela jiný prožitek safari než kdekoliv jinde v jiných Afrických destinacích.

 

Luxusní kempy poskytují služby na té nejvyšší myslitelné úrovni s velmi kvalitním vybavením i gastronomií a jsou postavené převážně s ohledem na ochranu přírody, kdy jsou zasazeny do divočiny zcela přirozeně, jako by byly její součástí. Botswanská příroda splývá s kempem  a nenajdete zde hranici mezi civilizací a divočinou. Divoká zvířata vnímají kemp jako součást přírody a vstupují do jeho prostoru, prochází jím a chovají se v něm jako v jiných částech buše. Je to naprosto nepopsatelný zážitek souznění s divokou přírodou Afriky, zde totiž nejste jen pozorovatelem přírody, avšak stáváte se její součástí.

Zájezdy destinace Botswana