menu

JAR

Jihoafrická republika leží v jižním cípu Afriky a je omývána Atlantským oceánem na jihu a Indickým oceánem na jihovýchodě. Země nabízí svým návštěvníkům neskutečnou pestrost krajiny i obyvatel, příroda zde vytvořila překrásné scenérie hor, skalních formací a fascinující pobřeží s jednou z nejznámějších dominant, Stolovou horou.  V četných národních parcích můžete pozorovat slony, žirafy, šakaly, lvy, antilopy, nosorožce, buvoly a mnoho další divoké zvěře, na zelených zvlněných vinicích budete ochutnávat ta nejlepší světová vína, koupat se můžete ve dvou oceánech a v kosmopolitních městech žasnout nad pestrostí zdejších etnik a národností.


Tato země plná přírodních krás a kontrastů bývá často nazývaná světem v jedné zemi.

 

Více než polovina místních obyvatel je indického původu, což se odráží také např. v nabídce místních restaurací, z nichž mnohé nabízejí indické speciality.

 

Když se dostanete do hor, kde příroda vytvořila fantastické skalní formace a jeskyně, budete žasnout stejně tak jako když se před vámi bude třpytit oslnivý komplex Sun City, který vyrostl jako by mávnutím kouzelného proutku a plní turistům jejich hříšné sny. Pokud objevíte některý ze stovek vodopádů, stačí jen zavřít oči a přijímat energii vycházející z obrovské síly vody. 

Zájezdy destinace JAR