menu

Namibie

Namibie je jedinečná svým velkým přírodním bohatstvím především v její různorodosti a kontrastech. Nabízí atraktivní přírodní scenérie, bohatou historii, jedinečnou poušť Namib, bujnou vegetaci okolo řeky Okavango, divočinu obývanou zajímavými etniky, moderní města i dlouhé pláně s pasoucími se stády antilop, zeber, žiraf a slonů. Národní parky v africké divočině skýtají velké množství divoké zvěře, včetně dnes ohrožených druhů jakými jsou třeba nosorožci černí. Stále se zde můžete setkat s německým vlivem z dob koloniální éry, což je zárukou především bezpečnosti této destinace pro její návštěvníky.

Namibie je druhou nejméně osídlenou zemí světa, pyšní se druhým největším kaňonem světa Fis River Canyon, kdysi největší přírodní rezervací Etosha,  největšími písečnými dunami na světě, dosahující až 300 m, nacházejí se zde také jedny z největších vodopádů v Africe či ojedinělá jedinečná kolonie lachtanů (až 100.000 kusů)  na Cape Cross.

Na pobřeží Atlantiku žijí početné populace delfínů, lachtanů, pelikánů a plameňáků.

Namibie je jiná než ostatní africké státy, je tichá, tajemná a je to místo, kde si více než kde jinde uvědomíte pomíjivost lidského života a velkou pokoru k matce přírodě.

Zájezdy destinace Namibie