menu

Zambie

Cesta do Zambie znamená návštěvu té pravé Afriky, se skutečnou  divokou přírodou v národních parcích a nádhernými scenériemi po celé zemi. Největší přírodním skvostem Zambie jsou Viktoriiny vodopády a řeka Zambezi, nachází se zde  deset národních parků a také veliká šance, že široko daleko nepotkáte jiného Evropana. K Zambii částečně patří jezero Tanganika, které je nejhlubším a současně druhým největším jezerem Afriky a zcela jistě Vás okouzlí jeho ohromná rozloha a život na něm i podél něj.

 

Když je po období dešťů vodní stav řeky Zambezi na maximu, stoupá sloupec vodní tříště až do výšky půl kilometru a o existenci obrovských Viktoriiných vodopádů víte už několik kilometrů dopředu, neboť se vzduchem  nese temné hučení, které předznamenává ničivou sílu vody, co padá do hlubiny. Zákruty, peřeje a divoká voda pod vodopády jsou jako stvořené pro ten nejnáročnější rafting. I samotná řeka Zambezi skýtá mnoho krásných míst. Nad vodopády se její koryto rozlévá do šířky až 1800 m. Nachází se zde mnoho ostrůvků, na kterých hnízdí neskutečné množství ptáků. Můžete si najmout loďku a prozkoumávat větší i menší ostrůvky. Na větších ostrovech se vám může poštěstit spatřit velké množství antilop, slonů nebo frkajících hrochů. Večer se můžete nechat ukolébat kouzlem těchto míst. Nádherné západy slunce barvící vše do červena a z okolních břehů zaznívající africká hudba podbarvená hřmotem vzdálených vodopádů jsou jako stvořené pro romantické okamžiky vaší dovolené. Procházky a výhledy na vodní tříšť vykreslující i několikanásobně se překrývající duhy si dozajista nenechá nikdo z návštěvníků ujít.

 

Výlet helikoptérou vám do paměti otiskne celý tok řeky Zambezi - voda řítící se do hlubin, zpěněný proud prodírající se kaňony, kde dosahuje voda místy hloubky až 40 m. To vše můžete vidět zdálky nebo z výšky. Co to ale zkusit na vlastní kůži? Jaké to je, když se kolem vás pění voda, před zraky se vám objevují obrovité balvany a mohutné peřeje, ohlušuje vás řev vodopádů a jste promočení do poslední nitky? Vyzkoušejte si celodenní rafting pod hřmícími vodopády, který je považován za jeden z nejtěžších na světě. Ti, kteří nemají rádi adrenalinové sporty, mohou vyzkoušet klidnější plavbu na nafukovacích člunech v méně divokých částech řeky. Nemusíte mít ale strach, že plavba bude nudná a líná.

Zájezdy destinace Zambie