menu

Zanzibar

Ostrov Zanzibar je  směs arabské, africké a evropské kultury, leží na jižní polokouli jen 6 stupňů pod rovníkem  a asi 40 kilometrů od břehů Tanzanie, ke které náleží. Zanzibar je vlastně souostroví, které tvoří hlavní ostrov s téměř neznámým jménem Unguja, hornatý ostrov Pemba, odkud pochází africký čarodějnický kult, a dalšími asi 50 ostrůvky.

Původně byl osídlen afričany a od 8. století začali Zanzibar prozkoumávat arabští obchodníci, kteří se zde začali usazovat. Arabové s sebou také přinesli islám. Smíšením arabského a černošského obyvatelstva vznikla svérázná svahilská kultura. Zanzibar, stejně jako další města ve východní Africe, bohatnul především díky rozsáhlému obchodu s Indií. Poté, co Portugalec Vasco da Gama objevil v roce 1498 cestu do Indie kolem Afriky, obchod s Indií ovládli Portugalci. Koncem 17. století však Portugalci ztratili svoje državy v Africe severně od Mosambiku a Zanzibar se dostal pod nadvládu ománského sultána, pod kterou spadal až do konce 19. století. Zanzibar se stal v této době nejen centrem, kde se obchodovalo s kořením a se slonovinou, ale také s otroky.

Na západním pobřeží ostrova se nachází hlavní město ostrova Stone Down,  proslulé kamenné město Stone Down dochované z dob ománského sultána, jehož arabské křivolaké uličky, bazary a paláce jsou nyní pod ochranou UNESCO.

Zanzibar nabízí svým návštěvníkům především krásné bílé písečné pláže, lemované kokosovými palmami, bohatý podmořský život a nádherně teplé moře. Právem se mu přezdívá “Ostrov koření”, neboť zde najdete plantáže hřebíčku, pepře, zázvoru, skořice či muškátového oříšku.

Nejkrásnější pláže najdete na východním a severovýchodním pobřeží, kde jemný bílý písek kontrastuje s tyrkysovou vodou Indického oceánu s naklánějícími se krásnými kokosovými palmami.

Skvělá poloha pod rovníkem garantuje po celý rok teplé tropické podnebí s průměrnými teplotami 25-29°C . Za optimální měsíce pro návštěvu jsou považovány červen až říjen, ale Evropané upřednostňují leden až březen.

Pobyt na Zanzibaru si můžete zpestřit dvou či více denním safari v nedaleké Tanzánii, které Vám zajistí fantastické dobrodružství.

Zájezdy destinace Zanzibar

LANGI LANGI BEACH BUNGALOWS ***
Zanzibar
od 5 nocí
od 7 090,- Kč
Exotický zájezd ~
Hotel
RIU PALACE ZANZIBAR *****
Zanzibar
od 7 nocí
od 61 390,- Kč
All inclusive ~
Hotel
GOLD ZANZIBAR BEACH HOUSE & SPA *****
Zanzibar
od 7 nocí
od 62 490,- Kč
Cestování s dětmi ~
Hotel
SAFARI V TANZÁNII + RELAX NA ZANZIBARU S ČESKÝM PRŮVODCEM
Zanzibar
od 9 nocí
od 149 890,- Kč
Poznávací okruhy ~
Lodge