menu

Zimbabwe

Zimbabwe je země s dech beroucími přírodními krásami a rezervacemi s divokou zvěří. Rozmanitá krajina se mění od hornaté po typickou divočinu a buš. Země je domovem velkých zvířat a mnoha druhů ptactva. Leží mezi Viktoriinými vodopády, řekou Zambezi, jezerem Kariba a řekou Limpopo. Sousedí na jihu s Jihoafrickou republikou, s Botswanou na západě, Zambií na severu a Mozambikem na východě.

 

Po Jihoafrické republice zde žilo nejvíce Evropanů na africkém kontinentu. Jen zde můžete na jednom území pozorovat historický vývoj od prvních afrických státních útvarů (Velké Zimbabwe), přes koloniální éru až po dnešní státní zřízení. Zříceniny Great Zimbabwe  ze 7. až 14. století, původně královská rezidence bantuských a mašonských kmenů, jsou v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Bezesporu nejznámější atrakcí Zimbabwe jsou Viktoriiny vodopády, nádherná přírodní scenerie. Jejich majestátnost, dunivá síla, nekonečná šířka řeky Zambezi i vodní tříšť viditelná už z letadla z nich dělají jednu z nejkrásnějších přírodních scenérií světa. Zaslouženě je řadíme mezi sedm přírodních divů. Šířka vodopádů je až 1.800 m. Voda padá dolů z útesu do kaňonu úzkého 130 m a hlubokého 140 m. Tyto vodopády jsou považovány za jedny z největších vodopádů světa. A proto je pohled z výšky jediný, který vám ukáže celou jejich skutečnou velikost a rozměr. Let vrtulníkem nad vodopády spadá do zážitků, které si nesmíte nechat ujít.

 

Procházka kolem vodopádů je dalším nádherným  a nezapomenutelným zážitkem, který se vám vryje do mysli po zbytek vašeho života. Kromě procházky podél vodopádů můžete vyzkoušet  další adrenalinové zážitky jako je bungee jumping z mostu přes řeku Zambezi nebo rafting na řece plné hrochů.

 

Ve zdejších přírodních parcích najdeme stáda slonů, obrovská stáda buvolů, nosorožce, zebry, oryxe, antilopu koňskou a vranou, lvy, levharty, krokodýly, hrochy, hyeny skvrnité, hyeny hnědé, gepardy, paviány, obrovské kudu velké a v neposlední řadě i silně ohrožené psy hyenové.

 

Zájezdy destinace Zimbabwe